Šis ir gadījums no Riga Invite 2013 turnīra.

Dzintra un es – pirmo rīta sesiju esam nokavējuši par kādām pāris minūtēm. Dalībnieki pie galdiņiem jau ir sākuši spēlēt, bet mēs vēl pie saraksta pētām, kur tad īsti ir meklējami mūsu oponenti. Pēc tam mēs tā īsti nesaprotam, kur tad ir mūsu vajadzīgais galdiņš – kaut kur B sekcijā. Pēc nelielas aizķeršanās to atrodam. Mūsu pretinieki – ļoti cienījami bridžisti – Andrejs Timofejevs / Ivars Zarumba. Un spēle var sākties !!! ...

 

 Sasveicinājušies, mēs tā kā vēl gribam pārrunāt – kādu sistēmu tad īsti solīsim. Galu galā spēlēsim pārī pirmoreiz. Bet Ivars mūs strupi pārtrauc, lai mēs nevelkam laiku un sākot solīt, laiks jau tā esot ļoti daudz iekavēts. Visi zonā, DEALER -Es (Aivars). Manas kārtis A95/10/A/J10865432

Pēc skarbā Ivara aizrādījuma ātrumā pāršķirstu savas kārtis – redzu garus, vājus krustus un divus dūžus blakus mastos. Vajadzētu it kā kaut ko solīt, bet būdami zonā, ar tik vājiem krustiem nolemju nopasēt.Visi solījumu ir notikuši ļoti raiti un klusumā, tā teikt bez liekas čammāšanās.

 

Pēkšņi Dzintra sāk knosīties – vairākkārtīgi uzlūko visas izliktās soliījumu kartītes un vēršoties pret ļoti cienījamo pretinieku Ivara kungu saka savu sakrālo frāzi : „Kāpēc Jūs savus solījumus nealertējat ??!!”  Ivara sejā lasāms izbrīns un viņš strupi atbild: „Kāpēc lai man būtu jāalertē ?”


BĀC !!! Tikai tagad es pamanu, ka es esmu nosolījis neatļautu solījumu ! Ivars turpina dusmīgā balsī uz Dzintru : „Jūsu partneris nosolīja "underbidu", es to pieņēmu !” Dzintra neliekas mierā: „Nu nezinu, nezinu – manuprāt tādi solījumi ir jāalertē !”  Ivars jau sāk tā teikt uzvilkties: „Beidziet te ākstīties un soliet, mēs jau tā te ļoti kavējam”. Solīšana turpinās mierīgi. Pretinieks Andrejs turpina ar 3 kāravi. Mans solījums.

Nu man tomēr gribas pateikt to savus garos krustu vēlreiz (man taču to ir 8!) – Es protams solu !

 

Te nu ir īstais brīdis iepauzēt un aprakstīt Ivara reakciju. Viņš  skatās uz mani un visa mīmika saka: „Tu esi Idiots vai Huligāns? Te ir bridža turnīrs. Ko jūs abi te ākstāties ?! Vai jūs vispār bridžu mākat spēlēt ?” BĀC vēlreiz – atkal ar novēlošanos pamanu savu nu jau kārtējo "underbidu" !!!  Tad es vēršoties pie ļoti cienījamiem oponentiem balsī jautāju: „Ko man darīt? Vai drīkstu izlabot savu solījumu uz 4 kreici ?”. Pēc mirkļa pārdomām pretinieks pa labi no manis (Andrejs) to labvēlīgi atļauj ar: „JĀ”. Nu ko – 4 krusti un pie sevis klusībā dusmojos uz sevi par savu izklaidību – divreiz nosolīt neatļautus solījumus ! Bet tas viss vēl turpinās, jo pēkšņi mana partnere atrod solījumu pieci krusti!?

To visu redzot, miermīlīgie oponenti protams uzlika kontru. Te nu ir viss sadalījums. Izspēlēju vieglus 5 kreicus ar kontru. Vispār, ja būtu bijis mazliet aukstasinīgāks, būtu dabūjis pat virstiķi.


Šī sadalījuma dēļ vien bija vērts piedalīties šajā turnīrā.

Aivars

Komentāri  

+5 #1 Mārtiņš P. 2014-02-18 13:33
:lol: Sen nebiju tā smējies... Jā, bez Dzintras Ogres bridža klubs būtu pavisam savādāks - daudz blāvāks. Bet šoreiz arī Aivaram pienākas liela daļa lauru - gan par sastrādāto, gan par lielisko izklāstu!
Citēt

Pievienot komentāru


Aizsardzības kods
Atjaunināt