Sestdien, 2014. gada 14. jūnijā, skaistā vietā, Daugavas krastā, nu jau ceturto gadu pēc kārtas uz sezonas noslēguma individuālo turnīru Lindes kauss 2014 pulcējās aktīvie Ogres Bridža kluba (OBK) spēlētāji un viesi. Pulcējās, lai ar azartiski aktīvu bridža spēli noslēgtu savu 5. sezonu.

Lindes kausa 2014 izcīņā šogad piedalījās 28 azartiski dalībnieki, spēle noritēja divās sesijās, pie 7 galdiem.

Dalībnieki ieradās organizēti (cits ar pareizas krāsas, cits ar nepareizas krāsas un izmēra auto) laikā, turnīrs varēja sākties. Sākām ar svinīgu turnīra atklāšanas uzrunu un... karoga pacelšanu trīs piegājienos. Sākotnēji kluba karogs kaut kur ceļā bija aizkavējies. Un bez karoga, kaut kā - ne tā. Kad karogs beidzot ieradās, pēc svinīgās atklāšanas uzrunas, ak vai, lietus sāka gāzt nu kā ar spaiņiem pa Jāņiem un… tiek nolemts - sākt spēles pirmo kārtu, un karogu pacelt pēc tās. Kā nolēmām, tā arī mēģinājām darīt - kārtai beidzoties, notiek otrais mēģinājums uzvilkt karogu, tomēr atkal nekā. Arī šoreiz laika apstākļi ļauj karogu tikai piesiet pie masta virves, kad atkal lietusgāze visu iztraucē. Nu ko – spēlējam otro kārtu. Otrā kārta galā, velkam karogu. Tas šoreiz šķiet jau ir trešais mēģinājums. Velkam tik, nu tik sparīgi, ka... masta virve neiztur un vienkārši pārplīst. Piestiprinām karogu pie nojumes ārsienas dēļiem un turpinām turnīru.

Dienas gaitā azartiski spēlējam bridžu – solām (vai nesolām), izpēlējam (vai neizspēlējam), kontrējam (vai nekontrējam),  iegāžam (vai neiegāžam), priecājamies par lielākām vai mazākām veiksmēm un veiksmītēm, skumstam un padusmojamies par savām un partneru kļūdām.

Rezultāts pēc pirmās sesijas - vadībā izvirzījušies Haralds, Dainis un Andris.  Dažiem spēle veicas labāk, citiem ne tik labi. Vieni pēc pirmās sesijas sasparojas un iespringst gūt labākus rezultātus, citi sagurst un atslābst. Gala rezultātā šogad turnīrā pirmā vieta Haraldam, otro vietu dala Nauris un Andris.

Paralēli aktīvi atpūšamies – cenšamies trāpīt (bet ne vienmēr veicas) bumbu grozā. Visprecīzākie bumbas lidinātāji šajā reizē Aivars un Liepa. Astoņi precīzi grozā trāpīti bumbas metieni no desmit. Apsveicami! Arī šautriņās uzvarēja Lietuvas pārstāve Liepa. Jāatzīst, ka lietuvieši “mešanas” disciplīnās ir ļoti spēcīgi…..

Ar vanaga acs precizitāti meklējam un arī atrodam  dažādu priekšmetu fragmentus, kas izvietoti Lindes parka nojumes apkārtnē. Sanitas sagatavotais uzdevums nav nemaz tik viegls un ātri izpildāms, bet… kas meklē, tas atrod. Veiksmīgākie, acīgākie un neatlaidīgākie - Madara, Zita un Uvja meiteņu komanda.

Visas dienas gaitā baudām dalībnieku un organizētāju sarūpēto dzeramo un ēdamo cienastu. Gaļas cepšanas lielmeistara pienākumus šoreiz pilda Mikus, kurš, neskatoties uz visai lietainajiem šīs dienas laika apstākļiem, uzņēmās galvenā gaļas cepēja lomu un veiksmīgi jēlus šašlika gaļas gabalus pārvērta gardā maltītē.

Dienai noslēdzoties, apbalvošana. Par sasniegumiem ārpus OBK balvas saņem:

Haralds – par iegūto 3. vietu Latvijas Individuālajā turnīrā

Egita un Liepa – par 2. vietu Baltijas Sieviešu pāru turnīrā

Nauris – par 1.vietu Latvijas Mixt pāru čempionātā.

Mikus – par 3. vietu Baltijas Junioru kausa izcīņā, spēlējot U25 sastāvā

Viktors un Inga saņem speciālbalvas par lielāko ieguldījumu visas OBK sezonas turnīru organizēšanā.

Vakara turpinājumā garda torte ar piecām svecītēm. Secinām, ka konditori no kārtīm vai to krāsām vēl joprojām neko nesaprot. Bet... garša jau no krāsas nemainās. Tāpēc ne jau pirmo reizi samierināmies un ēdam sarkanu krustu un pīķu šokolādes kārtis, melnu kreicu un ercu kārtis.

Aivars gadu atpakaļ OBK biedriem iemācīja azartisku spēli ar apaļām bumbiņām, šogad kaut kas jauns - kantaini klucīši. ”Galīgi slimie” aizraujas ar šo spēli ne tikai pusdienu pārtraukumā, bet rullē visu vakaru gandrīz aizmirstot dejas, gardo šašliku un vēl gardāko Andra „bridža dzērienu”, kas (kā solīts) viņam paņēmies līdzi 3l tilpumā. Visas šīs lietas bija savā vietā un laikā, jo „galīgi, galīgi slimie” pēc pusnakts vēl sāk organizēt kādu roberīti...

Piesātināta diena. Laikam tāpēc Dainim otrās dienas turnīrs „Es vēl padomāšu...” tā arī nemaz neizdomājās. Brīvā gaisotnē sācies vakars ne vienam vien turnīra dalībniekam beidzas līdz ar atmiņai miglainu saules ausmu.

Gunārs, Inese un Viktors otrā dienā pret vakaru gan vēl pakļaujas Ingunas spiedienam un vienu roberīti uzrauj...

 

Komentāri  

+4 #1 Zita 2014-06-18 12:07
Paldies visiem, kas organizēja un piedalījās, lai, neskatoties uz sliktajiem laika apstākļiem, diena paietu jautrā noskaņojumā! Un paldies par jauno kluču spēli, man jau spēles dublikāts priekš laukiem top - mēģināšu arī citus padarīt slimus :lol:
Citēt

Pievienot komentāru


Aizsardzības kods
Atjaunināt